Plener malarski dla studentów Akademii Sztuk Pięknych z Wrocławia

 W dniach 28.04. do 06.05. w naszym ośrodku przebywała na plenerze malarskim grupa studentów z Akademii Sztuk Pięknych z Wrocławia. Młodzież pracowała pod okiem wykładowców: Pana profesora Piotra Błażejewskiego, Pana doktora  Janusz Merkel, Pani magister Anny Kołodziejczyk.  Działania twórcze młodych artystów obserwował również dziekan uczelni Pan profesor Janusz Jaroszewski.

Jak dowiedzieliśmy się od wykładowców morze jest bardzo trudną materią dla niedoświadczonego malarza stąd liczne spotkania i korekty z kadrą były konieczne. Na szczęście miały one charakter przyjacielski . Ośrodek przesycony był rozmowami twórczymi i zapachem terpentyny.
Młodzież odbywała również zajęcia warsztatowe z uczestnikami turnusu rehabilitacyjnego. Okazało się, że w atmosferze twórczych działań nie ma znaczenia różnica pokoleń.
Obserwując pracę młodzieży dostrzegliśmy wreszcie w jak urokliwym miejscu przebywamy, jakie „morze” barw nas otacza i w konsekwencji jacy jesteśmy z tym szczęśliwi.
Widok był ujmujący gdy na pustej jeszcze plaży ustawiali się artyści ze sztalugami i spokojnie ze skupieniem wpatrywali się w horyzont, łowiąc najpiękniejsze chwile i przelewając  je na płótno.

Szkoda, że takie widoki  nie stanowią uzupełnienia codzienności. A może wówczas nie miały by tyle uroku ?
Plener zakończył się wernisażem, czyli przeglądem dokonanej twórczości. Oj, było co oglądać!!!

Pozostały obrazy, wspomnienia i nadzieja na kolejne tak sympatyczne spotkania.

plener1 plener3 plener4